Hazine Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Aktüerlik Sınavları, sigorta sektörünün hatta tüm finans sektörünün şüphesiz ki en zorlayıcı ve emek gerektiren sınav süreçlerinden biri. Bu surecin başarıyla tamamlanması sonucunda elde edilen Aktüer unvanı ve bu unvanın iş hayatında getirdiği ayrıcalıklı konum aktüerliğin 2000’li yılların en gözde mesleklerinden biri haline getirdi.

Bizler de aktüerlik sınavlarına hazırlık eğitimlerimiz ve aktüerya alanında düzenlediğimiz seminerlerimizle aktüer adaylarımıza bu zorlu süreçte yol arkadaşı oluyor, onlara tüm çabamızla destek veriyoruz. Aktüerliğin ve bu mesleğin gerektirdiği matematiksel altyapının ancak usta-çırak ilişkisi ile aktarılabileceği düşüncesiyle uzun yıllara yayılacak bu mentörlüğü adaylara sektörün en tecrübeli isimleriyle veriyoruz.

Sınavlar için düzenlediğimiz eğitimlerimizin yanında merkezimiz, sınavları başarıyla tamamlayarak aktüer unvanı almış profesyonellerin düzenleyeceği seminerlere de açıktır. Henüz aktüer adayı olan genç katılımcılara ve sektörün tüm çalışanlarına ulaştırmayı hedeflediğimiz seminerlerimiz için yeni ve gelecek vadeden fikirlerinizi bekliyoruz.

Tüm adaylara Aktüerlik Sınavlarında başarılar dileriz.